Taustalauljate pöörased seiklused Eurovisioni lauluvõistlusel

Podcast “Taavi Libe lava taga” 7. osa

Podcasti „Taavi Libe lava taga“ külaliseks olid kolm naislauljat, kes eestlastest kõige rohkem Eurovisioni lauluvõistlusel suurel laval üles astunud – Kaire Vilgats, Dagmar Oja ja Jelena Juzvik.

Viimane neist on saanud maha erakordse saavutusega – ta on ühel ja samal võistlusel esindanud nii Eestit kui Maltat, saavutades niimoodi ühel Eurovisioni lauluvõistlusel korraga 4. ja 2. koha. Loomulikult tuli sellest juttu ka podcastis.

Lisaks rääkisid Jelena ja Dagmar, kuidas nad Maltale taustalaulmise eest sinna esinema kutsuti ja pärast laulmist staadionitäie publiku eest joostes põgeneda tuli.

Taustalauljate koormus on Eesti Laulu ajal väga suur ja võib ette tulla ka ootamatusi. Nii näiteks meenutas Kaire Vilgats, kuidas tal tuli Laura Põldveret peaproovis asendada, sest Laural oli hääl väga ära ja arstid soovitasid ennast finaaliks hoida.

Ent ka Vilgatsile endale kutsuti Saku Suurhalli kunagi kiirabi, sest vahetult enne finaali algust hakkas tal väga halb. See tragikoomiline lugu ja veel mitmed teised meenutused värskes podcastis „Taavi Libe lava taga“.

Jelena Juzvik, Kaire Vilgats, Dagmar Oja - Eurovisioni lauluvõistluse kuldne kolmik

Jelena Juzvik, Kaire Vilgats, Dagmar Oja – Eurovisioni lauluvõistluse kuldne kolmik

Vali sobiv kuulamiskoht:

Spotify:

Soundcloud:

Apple Podcasts

Google Podcasts

YouTube

Podcastist lähemalt loe siit!