Eesti Laul 2020 – teise poolfinaali favoriidid

Kui Eesti Laul 2020 esimese poolfinaaliga on kõik kuidagi hästi lihtne ja selge, siis seda segasemaks kisub teine. Aga võibolla seeläbi ka põnevamaks.

Esimese poolfinaali puhul saab edasipääsejaid ennustada kasvõi ainult artistlikkuse pinnalt, teises hakkavad ilmselt palju rolli mängima just esitused ise. Et televaataja jaoks olulisi favoriite väga palju ei tundu esialgu olevat, hakkab seda mängu suhteliselt suurelt dikteerima ka žürii maitse.

Podcastis „Taavi Libe lava taga“ hindasid neid lugusid taas Norman Salumäe ja Kärt Anton. Kuula siit, mis neil öelda oli:

Saade on leitav ka Apple Podcastis, Google Podcastis, Soundcloudis jne.

Aga nüüd! Proovime siis ennustada, kes on Eesti Laul 2020 teise poolfinaali edasipääsejad.

Jaagup Tuisk

Hetkel vist enim kõneainet pakkuv laul, vaatajanumbrid YouTube’is ka korralikud. Žüriile meeldib ilmselt samuti. Iseküsimus, et kuidas ta laval ära lahendab need taustavokaalid, mida tegelikult on laulus ikka väga mitu kihti…

Uku Suviste, Traffic, Ziggy Wild

Kõik need kolm ajavad mingis mõttes oma asja ja neil pole selles konkurente. Ukul on loomulikult ainukesena nn klassikaline eurolugu ja neid, kes ei otsi sellelt showlt Eesti Laulu vaid ikka Eurovisioni jaoks tõmbenumbrit, on palju.

Ziggy Wild on Eesti Laul 2020 poolfinalistide seas üldse ainukene rokkbänd, vaja ainult laval korralik möll teha ja peaks olema finaalis.

Traffic on Traffic. Kõigile arusaadav turvaline pop, väike „Made by Stig“ silt ka küljes.

Merilin Mälk

Selles sektoris on karm konkurents. Kolm tšikki, kolm eestikeelset poplugu. Mariliis Jõgeva, Janet ja Merilin Mälk. Ei sa välistada, et publik ei suudagi nende vahel valida ja need hääled saab endale hoopis Traffic. Teisalt on Merilini taga siiski plaadifirma Universal, kes teeb endast kõik, et laul juba enne poolfinaale raadiotes ja digikanalites hitt oleks.

Ja siis veel üks.

Uhh. See võiks olla Uudo Sepp, aga Jaagupi laul on vist ikkagi põnevam. Need võiksid olla Viinerid, aga ainullt juhul kui see laval naljakas välja kukub. See võiks olla Shira, kes laulab väga lahedalt, ent sellest vist ei piisa. Või German ja Violina? Ei teagi kohe. Pakuks edasipääsejaks pigem Ingeri.

Kas nemad on Eesti Laul 2020 finalistid?

Jube asi on see ennustamine, ärge lööge.

Priit