Eesti Laul 2020 podcast “Taavi Libe lava taga”

Hea meel on teada anda, et meie esimene „uss“ on pesast välja roomanud – armastatud saatejuht Taavi Libe piilub lava taha ehk võtab iganädalases podcastis teemaks kodumaise muusika, täpsemalt konkursi Eesti Laul 2020.

Alustuseks olid tema külalised nn direktorid ise. Endine Eesti Laulu vedur Mart Normet ja hetkel seda tüüriv Tomi Rahula.

Eesti Laul 2020 podcast “Taavi Libe lava taga” on kuulatav enamikes populaarsetes striimingukeskkondades või kasvõi siinsamas:

Lisaks Spotify, Soundcloud, Spreaker, Castbox, Podcast Addict

Rahula ja Normeti hinnangul võib Eestil olla väga hea laul, kuid esineja ei pruugi suuta seda eurolaval võidule viia. “Meil on palju artiste, kes nädalast nädalasse Eestis esinevad suurele publikule mugavustsoonis ning distantseeruvad sellest võistlusest. Neil on niigi kõik paigas ja nad ei soovi end proovile panna,” rääkis Tomi Rahula. Tema sõnul satuvad Eurovisioni-karussellile niimoodi noored artistid, kellel puudub kogemus, et tõeliselt suurel laval väga edukalt hakkama saada.

Mart Normet lisas, et teleülekanne lisab võistlusele veel uue mõõtme, mille tõttu võivad töötada või mitte töötada täiesti ootamatud elemendid: “Me nägime seda Sandra Nurmsalu puhul. Ta oli sisuliselt telekogemuseta noor artist, aga teleekraanil mõjus ta metsast saabunud müstilise haldjana, kelle suur plaan võlus kõik ära.”

Saates oli muuhulgas juttu sellest, milliseid Eesti artiste ootaks Normet ja Rahula Eesti Laulule. Kas Anne Veski võiks Eurovisionil läbi lüüa? Milliseid vigu tegi Mart Normet Jüri Pootsmanni Eurovisioni teekonda juhtides ning Tomi Rahula tänavu Victor Crone’iga? Mida teevad rootslased võistluseks valmistudes paremini kui eestlased ja kui palju on neil selleks rohkem raha?

Kõik need küsimused said saates vastuse.

Taavi Libe. Foto: TV3

Taavi Libe. Foto: TV3

Taavi Libe podcast Eesti Laul 2020 teemadel on meie stuudio esimene produktsioon. Kes ja mis on Kõrvauss, loe siit!