Ja siis tuli viirus… ei, tuli hoopis audioraamatute salvestamine!

Kas koroona halvas Kõrvaussi? Või miks siin nii vaikne on olnud? Tegelikult püsib asi vaikusest kaugel, sest juba pikemat aega on toimunud audioraamatute salvestamine.

Kevadest alates on meie stuudios sisse loetud kümneid audioraamatuid, seda on tegemas käinud Eesti näitlejate koorekiht – Anu Lamp, Raivo E. Tamm, Mirtel Pohla, Mart Müürisepp, Toomas Lõhmuste, Eva Püssa, Andres Roosileht, Katrin Pärn, Piret Simson, Andres Ots ja veel paljud teised!

Audioraamatute salvestamine: Toomas Lõhmuste Kõrvaussi stuudios

Toomas Lõhmuste Kõrvaussi stuudios

Enne saab ikka valmis kaup ja siis alles pood. Nii on ka audioraamatutega. Et uus rakendus ei olnud veel küps, polnud põhjust sellest ka kõva häälega rääkida. Aga nüüd juba on – Eesti juhtivate raamatukirjastuste poolt loodud audioraamatute keskkond Digiread.ee avas oma veebilehe ja ootab kõiki kuulama. Peagi lisandub juurde erinevaid hinnapakette.

Keskkonnast lähemalt

Keskmise audioraamatu maht on 10-12 tundi. 10-tunnise raamatu kuulamine võtab 400 MB andmemahtu. Edaspidi saab riiulisse laetud raamatuid kuulata Digireadi äpis ilma internetiühenduseta ja sel juhul andmemahtu ei kulu. Valikus on esialgu umbes 70 audioraamatut erinevatelt Eesti kirjastustelt. Edaspidi lisandub kuni 10 audioraamatut kuus. Valikus lähtutakse kuulajate eelistustest.

Digiread.ee keskkonnas saab raamatuid kuulata arvutis, tahvlis või telefonis. Selleks tuleb luua endale kasutajakonto ja juba võidki valida kümnete ning kümnete raamatute hulgast endale meelepärast kuulamist. Esialgu on tegu veel testperioodiga ja vajalik on internetiühendus. Raamatuid on nii Eesti autoritelt ja ei puudu ka välismaised menukid. Nii näiteks leiab kuulamiseks nii klassikalise “Kevade” kui ka rohkelt väga populaarseid Skandinaavia krimiromaane. Aastal 2021 valmib juba keskkonna eraldiseisev mobiilirakendus.

Audioraamatute salvestamine ongi saanud Kõrvaussi stuudio üheks põnevamaks väljakutseks. Meil käis külas ka Aktuaalne Kaamera ja puudutas teemat pikemalt allolevas saatelõigus:

Audioraamatute salvestamine toimub mitte ainult stuudios. Mitmed näitlejad saavad raamatuid sisse lugeda ka kodudes, nendel puhkudel jääb meie ülesandeks helifailide lõppviimistlus.

Võta ühendust

Kui audioraamatute salvestamine pakub huvi, võta kindlasti meiega ühendust aadressil stuudio@korvauss.ee ja uuri ka lisa siit, mida meie stuudios veel teha saab. Kindlasti anname edaspidi oma sotsiaalmeediakanalites teada raamatutest, mis valmis saanud ning kuulamist väärivad.